• Doğalgaz Acil İhbar Hattı : 187
  • Tel : 444 0 187
  • Whatsapp : 0552 187 0 187
  • Bip : 0538 882 91 91

Abone Olun

Abone Olun1. Adım
Mahallenizde doğalgaz hattının olup olmadığını araştırın. Doğalgaz hattı varsa veya hattın çekilmesi programda ise nüfus cüzdanı fotokopiniz,  Tapu  fotokopisi, İkametgah belgeniz, su veya elektrik faturası ve vergi numaranız ile birlikte Çorumgaz 'a başvurun.

2. Adım
Çorumgaz'da "Abonelik Gişesi"ne gidin. Burada size verilecek olan "Bağlantı Talebi Dilekçesi"ni dikkatle doldurun. İlgili evrakları teslim edin. İşlemleriniz ile ilgili ilk kaydı yaptırın.

3. Adım
Buradan doldurduğunuz dilekçeniz ve diğer belgelerinizle birlikte vezneye gidin. Bağlantı ücreti olan 180$+KDV 'yi buraya ödeyin.

4. Adım
Evinizin iç tesisatının yapımı ve doğal gaza dönüştürülmesi için Çorumgaz tarafından İç Tesisat Yapım Sertifikası  verilmiş olan Sertifikalı firmalara başvurun.

5. Adım
Yetkili firma, doğal gaz bağlantısı yapılacak olan yapının bağlantı projesini çizecektir. Daha sonra bu proje ve daha önce ödediğiniz 180$+KDV bağlantı ücretinin dekontuyla birlikte Çorumgaz'a başvurarak proje onayı alacaktır.

6. Adım
Proje, Çorumgaz tarafından onaylandıktan sonra tesisatın uygulanması ve iç tesisatın değiştirilmesi süreci başlar.

7. Adım
İç tesisat işlemi bitince; Daha önce belitrilen evraklar teslim edilmemiş ise evraklar tamamlanarak güvence bedeli ödenmek ve sözleşme yapmak üzere Çorumgaza gidilir. Burada vezneye, Güvence  ödenir, abonelik sözleşmesi yapılır. Sertifikalı Firma işlemi bitirilmiş tesisata ÇORUMGAZ mühendislerince kontrol yapılması ve uygunsa tesisata gazın verilmesi için randevü alır.

8. Adım
Artık doğal gaz abonesisiniz! Doğal gazla evinizi ısıtabilir, uzun uzun banyolar yapabilir, ocakta yemeğinizi tüp bitecek korkusu olmadan gönül rahatlığı içinde pişirebilirsiniz!
Abonelik işlemlerini adım adım inceleyelim ;

1. Adım
Mahallenizde doğalgaz hattının olup olmadığını araştırın. Doğalgaz hattı varsa veya hattın çekilmesi programda ise Kimliğiniz,  Tapu  fotokopisi, İkametgah belgeniz, su veya elektrik faturası ve vergi numaranız ile birlikte ÇorumGaz 'a başvurun.

2. Adım
ÇorumGaz'da "Abonelik Gişesi"ne gidin. Burada size verilecek olan "Bağlantı Talebi Dilekçesi"ni dikkatle doldurun. İlgili evrakları teslim edin. İşlemleriniz ile ilgili ilk kaydı yaptırın.

3. Adım
Buradan doldurduğunuz dilekçeniz ve diğer belgelerinizle birlikte vezneye gidin. Bağlantı ücretinizi ödeyin.

4. Adım
Evinizin iç tesisatının yapımı ve doğal gaza dönüştürülmesi için ÇorumGaz tarafından İç Tesisat Yapım Sertifikası  verilmiş olan Sertifikalı firmalara başvurun.

5. Adım

Yetkili firma, doğal gaz bağlantısı yapılacak olan yapının bağlantı projesini çizecektir. Daha sonra bu proje ve daha önce ödediğiniz bağlantı ücreti dekontuyla birlikte ÇorumGaz'a başvurarak proje onayı alacaktır.


6. Adım
Proje, ÇorumGaz tarafından onaylandıktan sonra tesisatın uygulanması ve iç tesisatın değiştirilmesi süreci başlar.

7. Adım
İç tesisat işlemi bitince; Daha önce belitrilen evraklar teslim edilmemiş ise evraklar tamamlanarak güvence bedeli ödenmek ve sözleşme yapmak üzere ÇorumGaz'a gidilir. Burada vezneye, Güvence  ödenir, abonelik sözleşmesi yapılır. Sertifikalı Firma işlemi bitirilmiş tesisata ÇORUMGAZ mühendislerince kontrol yapılması ve uygunsa tesisata gazın verilmesi için randevü alır.

8. Adım
Artık doğal gaz abonesisiniz! Doğal gazla evinizi ısıtabilir, uzun uzun banyolar yapabilir, ocakta yemeğinizi tüp bitecek korkusu olmadan gönül rahatlığı içinde pişirebilirsiniz!