• Doğalgaz Acil İhbar Hattı : 187
  • Tel : 444 0 187
  • Whatsapp : 0552 187 0 187
  • Bip : 0538 882 91 91

İskilip Doğalgaza Kavuşuyor
Çorum’un İskilip ilçesine doğalgaz getirilmesi için ilk temel atıldı. Temel atma törenine Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Çorum Valisi Ahmet Kara, Ak Parti Çorum milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, AK Parti Çorum milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorumgaz A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, AK Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, Çorumgaz A.Ş. Genel Müdürü Kasım Kahraman, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı. İskilip’in çağdaş bir hizmetle buluştuğunu dile getiren Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, “Bacılarımız artık kül dökmeyecek, soba yakma derdine düşmeyecek. Düğmeyi çevirince sıcak suyu emrinde olacak. Bu hizmetin buraya kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. Zahmetsiz rahmetin olmayacağına dikkat çeken Bakan Topçu, çekilen zahmet sonunda yüz yıldır buluşulamayan hizmetlerle buluşulduğuna işaret ederek, bu sıkıntıların geçici olduğunu istedi. İskilip’in turizm kenti olacağını belirten Bakan Topçu, “Doğalgaz bunun işareti. memur geldiği zaman buradan kaçmaz. Doğalgaz gelince buraya konforlu oteller kurulacak ve iç turizm hareketlenecek” dedi. İskiliplilerin ısrarla kendisinden müjde beklediğini anlatan Topçu, “Biliyorsunuz ben rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun yol arkadaşıyım. Yapamayacağım hiç bir şeyi söylemem. Elimizden gelecek şeyleri söyleriz. Söyleyeceğimizin de arkasında dururuz. İsteriz ki Atıf Hocamız adına, o iman ve amel şehidinin adına bir kültür merkezi yapmayı Allah bize nasip etsin. Ben isterim ki kalenin restorasyonunu yapmayı da Allah bana nasip etsin. Hiç kimse kimseye bir şey bahşedici değildir. Biz hakla işimizi yapacağız. Ben devlette görev alan bağımsız bir bakan olarak inşallah sizlere mahcup olmayacak şekilde görevimi yapacağım. Bakarsınız Rabbim nasip eder kültür merkezini de yaparız, kaleyi de restore ederiz. Daha ne hizmetler gelir. İnşallah Allah bana nasip eder. Sezai Karakoç’un bir şiiriyle sözlerime son veriyorum ‘Milletimin uğruna adamışım kendimi, bir doğrunun imanı bin eğriyi düzeltir, zulüm Azrail olsa hep hakkı tutacağım, mukaddes davalarda ölüm bile güzeldir’. İskilipli Atıf Hoca’nın ruhaniyetine bunu atfediyorum. İnşallah İskilip’imiz hem turizmde hem kültür varlıklarında modern bir şehir olsun” ifadelerini kullandı.

BİZ HİZMET SİYASETİ YAPIYORUZ

AK Parti Çorum milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu da, kimlik ve slogan siyaseti yapanlardan olmadıklarını belirterek, “Hizmet siyaseti yapıyoruz. Yeter ki devlet zeval görmesin, millet zarar görmesin. Bizim hassasiyetimiz, tek gayemiz devletin bekası, aziz miletimizin duasıdır” dedi. Bazılarının dudak büktüğü bazılarının hayal gördüğü bir hizmeti gerçekleştirdiklerini dile getiren milletvekili Salim Uslu, vermedikleri bir sözü İskilip halkı hak ettiği için yerine getirdiklerini belirtti. Bir kısım çevrelerin ilçeye bir çivi dahi çakmadıklarını iddia ettiğini anlatan Uslu, “Bazıları çivi çakmadığımızı iddia ediyor. Bazıları tozdan şikayet ediyorlar. Belediye başkanımız uyanıklık yapmadı. Şehrin görselliğine katkı vermek adına makyaj yapabilirdi. O zoru seçti ve alt yapı yatırımlarına yöneldi. Şikayet geleceğini biliyordu. Yılların ihmalini ortadan kaldırmak üzere alt yapı çalışmalarına başladı. İskilip ihmal edilmiş bir kent. Yüzyılın ihmalini alt yapı yatırımlarıyla gideriyoruz. Bazıları çivimi çaktınız diyor. Halk eğitim Merkezi’nin, adliyenin, hastanenin önünden geçen birisinin vicdanı olsa oranın ne kadar para harcanarak yapıldığını görür. Aklı ve vicdanı kör siyasete tutsak etmişse o adamın görme şansı yok. Hizmetlerimiz ortada. Bu hizmetlerimiz bizi hizmet üretmemekle eleştiren siyasilere ve siyasi çevrelere kapak olsun” diye konuştu. En kısa sürede ilçelerin doğalgaza kavuşacağını açıklayan Uslu, kadınların doğalgaz kullanmanın konforuna erişeceğini sözlerine ekledi.

İSKİLİP’İ ÇAĞIN EN TEMİZ ENERJİSİ İLE BULUŞTURUYORUZ

Çorumgaz A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı da, İskilip’i çağın en temiz enerjisi doğalgazla buluşturduklarını belirterek, bu süreçte büyük çaba gösteren parlamenterler ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Çorumgaz olarak Çorum’un doğalgaz ihalesini üstlenerek 139 şehri doğalgaza kavuşturmanın onuru 2004 yılından beri gururla taşıdığını ve bu gururu hem şirket içindeki çalışma arkadaşlarıyla hem de Çorum halkıyla daima paylaştığını vurgulayan Ahlatcı, sonraki aşamada ise Çorum dışında bölgesel bir doğalgaz şirketi haline dönüşmenin kıvancını hep birlikte yaşadıklarının altını çizdi. Çorumla birlikte Çankırı, Karabük, Kastamonu ve Yozgat ve bu illere bağlı 13 ilçenin doğalgaz dağıtımını sağladıklarını anlatan Ahlatcı, “Çorum’da bugüne kadar yalnızca Sungurlu ilçemiz doğalgaz kullanabilmekteydi. Olağanüstü çabaların sonucu olarak İskilip, Osmancık ve Alaca ilçelerimiz de bu büyük nimetten istifade eder hale gelecektir. İlçeleriyle birlikte Çorum’un bir bütün halinde kalkınması, güçlenmesi, refaha erişmesi için gönülden uğraş veren bir çorum evladı olarak bu önemli projenin hayata geçmesinden duyduğum sevinci burada paylaşmak istiyorum. İskilip’e doğalgaz gelmesini sağlayan yöneticilerimiz ve siyasilerimizin devam edeceğine inandığım destekleriyle İskilip halkı kamu kurum ve kuruluşlarının ve yerel yöneticilerimizin yanımızda yer almalarıyla İskilip’i en kısa zamanda doğalgazla buluşturacağız” diye konuştu.

İSKİLİP ÇAĞ ATLIYOR

Çorum Valisi Ahmet Kara ise, gaz lambası ışığında liseyi bitirdiğini açıklayarak, “İlçemize modern bir hizmet geliyor. Türkiye ve İskilip’in bu hizmetlerle büyük bir çağ atladığını görmekten bahtiyarlık duymaktayım. Bu doğalgaz en basitinden havamızın kirlenmesini önleyecek. Hava kirlenmeyecek bundan sonra. Ormanlarımız, ağaçlarımız kesilmeyecek. Türkiye çölleşmeyecek, daha yeşil ülke olmayacak. Kadınlarımız bodrumlardan odun taşımaktan, küllerle uğraşmayacak. Bu hizmet çevreci ve hayatı kolaylaştırıcı bir hizmet. Bu hizmeti getiren, buluşturan devletimize ve Çorumgaz yetkililerine de teşekkür ediyorum” diye konuştu. İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma da, İskilip halkının kendilerine gösterdiği sabra güvene layık olmak için en son kazmayı vurarak doğalgaz çalışmalarını başlattıklarını hatırlatarak, “İlçemize doğalgaz getirilmesi noktasında İskilip’e büyük bir katkı ve kazanım sağlayan milletvekilimiz Salim Uslu’ya teşekkür ediyorum. Çorumgaz A.Ş. yönetim kurulu başkanımız Ahmet Ahlatcı’ya da teşekkür ediyoruz. Doğalgaz çalışması ve alt yapı çalışmalarından sonrada üst yapı çalışmalarına geçilecek ilçemiz toz ve çamurdan kurtulacak” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından yapılan duanın ardından doğalgaz şehir şebekesi çalışmalarına başlandı.